עדויות מטפלי – IFS

 

 • "כמטפלת, מדריכה ומורה לטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי מנוסה, וכמי שמטפלת,  מדריכה ומלמדת מיגוון רחב מאוד של שיטות טיפול, אני רוצה לציין לטובה את המודל הטיפולי של IFS. המודל חדש יחסית, ואוצר בתוכו תובנות ושיטות מוצלחות ממודלים ותיקים ממנו, תוך כדי יצירת אינטגרציה מוצלחת מאוד ביניהם. הוא מבוסס גם על התנסויות וחויות מציאותיות של אנשים בחייהם, ולכן מדבר אליהם מאוד. המודל מספק שיטות מהירות ויעילות להעמקה אל תוך נפש האדם, ומאפשר ריפוי אמיתי של מצוקות קשות מהעבר, שמשפיעות על האדם ומגבילות אותו בהווה. הריפוי נחווה על ידי המטופל כמשהו שהוא עצמו עושה לעצמו, ולכן הערכתו העצמית ובטחונו בעצמו מתחזקים ככל שתהליך הריפוי שלו נמשך.העבודה בשיטת ה-IFS מתאימה למנעד רחב מאוד של מטופלים ומצוקות, ותוצאות מבורכות מתקבלות בהתרגשות רבה על ידי המטופלים בתוך זמן קצר משמעותית בהשוואה לשיטות אחרות. חיי המטופלים מתחילים להשתנות, מכיוון שהם מבינים ומגיבים אחרת לאנשים בסביבתם, וכתוצאה מכך הם מקבלים גם מסביבתם תגובות שונות מאלה שהיו מורגלים אליהן".

רבקה שפט פסיכולוגית קלינית ורפואית מומחית מטפלת ומדריכה מוסמכת לטיפול משפחתי וזוגי  

 

 • "למידת מודל ה-IFS אפשרה לי התבוננות חדשה על כל התהליך הטיפולי וההתנהגות האנושית. שימוש במודל וחשיבה על פיו עזרה לי להתפתח כמטפל, ותרמה לצמיחתי האישית כאדם.
  גם כשאני לא משתמש ב-IFS אני חושב IFS, וחשיבה זו מאירה אפשריות חדשות.
  מצאתי שמודל ה-IFS מאפשר עבודה מעמיקה בכל הרבדים של הנפש, בזמן קצר יחסית, ואני מוצא יתרון גדול בה בשל כך בהשוואה למודלים אחרים".

יואב ברטוב, מטפל פרטני, זוגי ומשפחתי

 

 • "למידת מודל ה-IFS גרמה לעבודתי הטיפולית לעלות מדרגה. המודל הוא פשוט ומורכב בו זמנית, הוא מכבד ולא מתמקד בקיטלוג פתולוגיות. מצאתי שהמודל יעיל עם מגוון רחב ביותר של בעיות כמו גם עם מגוון של מטופלים כולל ילדים ובני נוער. הוא נפלא ביצירת תהליך משותף עם המטופל והחווייה המקצועית המוכרת של "להיות תקוע" הופכת כעת פשוט לעוד חלק אותו נלמד להכיר ואיתו נוכל להתיידד.
  ההכשרה המקצועית איפשרה לי להבין ולהכיר את עצמי באופן עמוק יותר ואיפשרה לי לעזור למטופלים להחלים ולמצוא את כוחות הריפוי שבתוכם.
  אני ממליצה למטפלים בחום על ההכשרה המקצועית של ה-IFS".

מ. ג. מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית, מדריכה מוסמכת

 

 • ״ה-IFS העניק לי מפה מקיפה להבנת עולמם הפנימי של מטופלי. המודל מאפשר לי לעבוד בצורה מאורגנת ולהתייחס לכל החלקים של המטופל מתוך חמלה ואמפטיה כנים. בעיני, זהו פשוט מודל הגיוני. זוהי גישה המאפשרת ריפוי משמעותי ואנשים מתחברים ומגיבים לתהליך באופן אינטואיטיבי ועמוק.
  באמצעות המודל למדתי לעזור למטופלים למצוא ולחזק את מקורות הכוח הפנימיים שלהם, גם כאשר הם מתמודדים עם אתגרים גדולים. ומעל לכל, ה-IFS מלמד אנשים כיצד לחיות חיים ממוקדים, מתוך מנהיגות פנימית, וכיצד לפגוש כל רגע בחיים, גם כאשר הוא קשה, מתוך נוכחות, עמידות ועוצמה".

ד. ל. מטפל פרטני, זוגי ומשפחתי, רב מוסמך

 • "אני מצאתי במודל כלי טיפולי ויישומי רב עוצמה. המודל מאפשר הבנה מעמיקה מחד ואפשרות לטיפול יעיל ומסיר חסמים מאידך. כוחו בכך שהוא משמש הן ככלי דיאגנוסטי והן ככלי טיפולי.
  בנוסף, לימוד המודל מאפשר הבנה והעצמה אישית ואפשרות לטיפול בתהליכי העברה והעברה נגדית. מעבר לכך הלימודים בהכשרה נעשים בקבוצה תוך אוירה מאפשרת ומקבלת ובכך יוצרים מעגל עוטף ותומך לו כולנו זקוקים כאנשי טיפול ויעוץ".

אורלי צדוק, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית ומדריכה, בעלת מכון לתכנון וניהול קריירה

 

 • "בעקבות ההכרות עם המודל אני חווה פריצות דרך מרגשות בטיפולים, יכולה לעזור למטופלים שלי להרגיש הרבה יותר טוב כלפי עצמם, לייצר יחד איתם שינויי התנהגות מרחיקי לכת ולאפשר להם לשמור על שינויים אלו לטווח ארוך."

 

 • "מודל ה- IFS מהווה עבורי שפה ונקודת מבט דרכה אני מבינה את עצמי, את הסובבים אותי וכמובן את המטופלים. יש בגישה כוח אמיתי לתת מזור לנפש וליצור איזון במערכת הפנימית שלנו."