אודות המכון

המכון הישראלי ל-IFS הוקם ב-2008 על ידי ד"ר אסנת ארבל ועינת ברונסטין על מנת להביא את הגישה הטיפולית הייחודית לישראל. המכון הינו המורשה הבלעדי בישראל ללימוד והכשרת אנשי מקצוע מטעם המרכז הבינלאומי והוא הישות המקצועית היחידה להנפקת התעודות המוכרות על ידי מרכז הארגון העולמי בשיקגו ה- IFS Institute. כמו כן, זוכה המכון להכרה ולתמיכה מקצועית רחבה של המייסד, ד"ר ריצ'ארד שוורץ.

מטרות המכון הן:

  • להכשיר מטפלים מתחומים שונים בשימוש במודל דרך ימי עיון, השתלמויות, הדרכה וליווי מקצועי.
  • ליצור מרכז מידע בכל התחומים הקשורים למודל בו יופיעו מאמרים, חומרי עיון, פיתוחים, עדכונים וחידושים.
  • להרחיב את השימוש במודל לתחומים שאינם טיפוליים כמו מסגרות ארגוניות, קהילתיות, פתרון קונפליקטים וגישור, העצמה ופיתוח יכולות אישיות ובינאישיות במגוון מסגרות אנושיות.
  • לאפשר חיבור של מטופלים עם מטפלים מקהיליית ה-IFS על שאנשים רבים ככל האפשר יחוו את ההשפעות המיטיבות של המודל על עצמם ועל סביבתם.

אודות המייסדות

ד"ר אסנת ארבל PhD, LMFT

בעלת דוקטורט בטיפול משפחתי וזוגי ובהכשרת והדרכת מטפלים מארה"ב. מטפלת משפחתית מוסמכת ומדריכה מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי וחברה קלינית ומדריכה מוסמכת ב- AAMFT. אסנת מרצה ומדריכה בתוכנית לטיפול משפחתי ובתואר ראשון ושני במכללת תל-חי. מטפלת IFS מוסמכת, מדריכת IFS מוסמכת ומנחה בכירה להכשרות IFS. בעלת ניסיון עשיר בעבודה פרטנית, זוגית, משפחתית וקבוצתית כמו גם בהדרכה במודל זה הן בישראל והן בארה"ב.

ליצירת קשר עם אסנת: osnat@ifs-israel.org

עינת אבני ברונסטין, LCSW, MSW

בעלת תואר שני (MA) בטיפול ועבודה סוציאלית קלינית מ- WASHINGTON UNIVERSITY בארה"ב, ובעלת תואר במשפטים מאוניברסיטת ת"א. מרצה בתוכנית לטיפול זוגי ומשפחתי באוניברסיטת תל אביב, פסיכותרפיסטית בקליניקה פרטית ביהוד, בעלת 24 שנות ניסיון, בארה"ב ובישראל, בעבודה טיפולית פרטנית, זוגית, משפחתית וקבוצתית. בוגרת רמות 1,2,3 בהכשרת ה- IFS, מדריכת IFS מוסמכת ומנחה בכירה להכשרות IFS.

ליצירת קשר עם עינת: einat@ifs-israel.org

מה אומרות המייסדות:

אסנת – מודל ה- IFS הוא עבורי יותר ממודל טיפולי בלבד. מודל ה- IFS הוא בראש וראשונה פילוסופיה של חיים. זוהי עדשה דרכה מתבוננים על העולם. המודל, המבטא את התפיסה הרב מימדית שבאישיות מתאר רבדים רבים ועמוקים בנו. וכמו בתאטרון, כך גם בתוכנו, ישנן דמויות פנימיות עם תפקידים מסוימים (נוקשים ועקשניים), שלעיתים לוקחים על עצמם (ולא תמיד בבחירה מלאה), אחריות רבה מידי. הדיאלוג הפנימי שאנו מאפשרים בתוכנו – בין הדמויות ואיתן, הוא דיאלוג שמביא רפואה, החלמה, נראות והעצמה. זוהי עבודה המעצימה את האינטימיות התוך אישית והבין אישית. זוהי התבוננות עמוקה המאפשרת חיבור מנפש לנפש. זוהי עבודה שכולה קשיבות פנימית, או מיינדפולנס, המביאה לצמיחה והצמחה, לעוצמה והעצמה, לחיבור והעשרה.

עינת – פגשתי את המודל כאשר חייתי בארה"ב וזכיתי להכיר מקרוב, ללמוד ישירות ולפתח ידידות אישית עם המייסד ד"ר ריצ'ארד שוורץ. המודל לא רק שינה את עבודתי אלא השפיע באופן עוצמתי ומשמעותי על חיי האישיים.
ה-IFS אינו רק תאוריה פסיכולוגית אשר אני משאירה בחדר הטיפולים לאחר שעות העבודה. זוהי בעצם פרספקטיבה יחודית על אנשים, על קשרים בינאישיים ועל הנעשה בתוך הנפש בכל זמן נתון. ההתבוננות הזו מלווה אותי, מעצימה אותי ונוכחת בכל תחומי חיי ובכל קשריי.
המודל איפשר לי לפתח סבלנות, סקרנות, אומץ, אמפטיה ואותנטיות רבות יותר בחיי והוא מאפשר לי ללוות את מטופליי מתוך תקווה ובהירות ולהעצים אותם גם במסעות קשים, ממושכים ומאתגרים ביותר.