הכשרת IFS ברמה 1 (הכשרה בלעדית – ההכשרה היחידה בארץ המוכרת ומאושרת על ידי המרכז הבינלאומי ועל ידי המייסד)

ההכשרה ברמה 1 במודל ה-IFS כוללת לימוד יסודי ומעמיק של התיאוריה והטכניקות שמציע המודל.
הלימוד הוא חוויתי והתנסותי, ונעשה במסגרת אינטימית ובטוחה. מסגרת זו מאפשרת למשתתפים, כחלק מתהליך הפנמת המודל, גם לעבוד על המערך הפנימי שלהם ולחוות תהליכים עמוקים של צמיחה והעצמה, ברמה האישית והמקצועית.

תכנית הלימוד היא התכנית הרשמית של מרכז ה-IFS  העולמי בשיקגו (IFS Institute), והיא מאושרת על ידי מייסד המודל ד"ר ריצ'ארד שוורץ. לבוגרים יינתנו תעודות סיום מטעם מרכז ה – IFS הבינלאומי בארה"ב.

למי מיועדת ההכשרה?

העבודה בגישת ה- IFS מתאימה לכל מי שעוסק בפסיכותרפיה, יעוץ ואבחון, באמצעים שונים כגון שיחה אמנות, תנועה, פסיכודרמה, דמיון מודרך, פסיכותרפיה גוף נפש ועוד. המודל יעיל בעבודה עם כל הגילאים ובכל ההרכבים – יחידים, זוגות, משפחות, קבוצות ואירגונים. ההכשרה מתאימה למטפלים מכל הסוגים והתחומים, ליועצים ארגוניים ותעסוקתיים, ומנחי קבוצות.

מה אומרים בוגרי ההכשרה?

  • "ההכשרה המקצועית איפשרה לי להבין ולהכיר את עצמי באופן עמוק יותר ואיפשרה לי לעזור למטופלים להחלים ולמצוא את כוחות הריפוי שבתוכם… אני ממליצה למטפלים בחום על ההכשרה המקצועית של ה-IFS ".

מ. ג. מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית, מדריכה מוסמכת

  • "לימוד המודל מאפשר הבנה והעצמה אישית ואפשרות לטיפול בתהליכי העברה והעברה נגדית. מעבר לכך הלימודים בהכשרה נעשים בקבוצה תוך אוירה מאפשרת ומקבלת ובכך יוצרים מעגל עוטף ותומך לו כולנו זקוקים כאנשי טיפול ויעוץ".

אורלי צדוק, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית ומדריכה, בעלת מכון לתכנון וניהול קריירה

מבנה ההכשרה

ההכשרה כוללת 12 מפגשים בני יום כאשר היא מועברת פנים אל פנים, או – 14 מפגשים כאשר היא מועברת אונליין. כל מפגש הוא באורך 7.5 שעות (בד"כ 10:00-17:30) וכולל שתי הפסקות קצרות והפסקת צהריים. סך שעות הלימוד הכולל הוא 84 שעות.

כל תאריכי המפגשים ניתנים למשתתפים מראש וחלה חובת נוכחות.

ההכשרה מתגבשת כקבוצה קבועה וסגורה היוצרת סביבת למידה בטוחה ורציפה. הלימוד כולל שעות רבות של התנסות אישית ותירגול מעשי בקבוצות קטנות ואינטימיות ותמיד בנוכחות של איש צוות מיומן.

יוזמות לקבוצות הכשרה

ארגונים, קבוצות מקצועיות או מוסדות לימודיים המעוניינים להציע לחבריהם את ההכשרה בקבוצה בלעדית, מוזמנים לפנות אלינו לתיאום.

המעוניינים במידע לגבי ההכשרה הקרובה מוזמנים ליצור איתנו קשר בכתובת המייל- info@ifs-israel.org

 

הכשרת IFS ברמה 2

תכנית הלימודים, כמו ההכשרה ברמה 1, הינה התוכנית הרשמית של מרכז ה– IFS העולמי (IFS Institute) ובסיומה תינתן לבוגרים תעודת סיום מטעם המרכז. הכשרה זו הינה קורס התמחות מתקדם באחד ממספר נושאים נבחרים. הנושאים כוללים:

  • העמקה והרחבה – טכניקות IFS  מתקדמות
  • עבודת IFS עם טראומה
  • עבודת IFS  עם התמכרויות ופוביות
  • טיפול זוגי מבוסס (IFIO) IFS

העבודה במודל מתאימה לכל מי שעוסק בפסיכותרפיה, ייעוץ, ליווי רגשי, מנטלי ורוחני. המודל יעיל בעבודה עם כל הגילאים למטפלים פרטניים, זוגיים, משפחתיים וקבוצתיים.  

  • ניתן לעבור מספר הכשרות ברמה 2, כיוון שכל הכשרה מתמדקת בנושא אחר.
  • הרשמה להכשרה ברמה 2 תתאפשר לבוגרי הכשרה ברמה 1 בלבד. 

למי מיועדת ההכשרה
ההכשרה מיועדת לכל מי שהשלים את ההכשרה ברמה 1 בארץ או בחו"ל.

מבנה ההכשרה

מקבץ של 5 ימים בסך כולל של 32 שעות קלאנדריות.
ההכשרה מתקיימת באנגלית. לעתים יש אפשרות לתרגום לעברית.

 

הכשרת IFS ברמה 3

בתוכנית זו, בוגרי רמה 2 עובדים באופן אינטנסיבי יחד עם  עמיתים בעלי ותק ורמת תרגול מתקדמת במטרה להמשיך ולפתח את הידע שלהם ולחדד את הטכניקה שלהם בשיטת IFS. 

למי מיועדת ההכשרה
ההכשרה מיועדת לכל מי שהשלים את ההכשרה ברמה 2 בארץ או בחו"ל.

מבנה ההכשרה

מקבץ של 5 ימים בסך כולל של 30 שעות קלאנדריות.
ההכשרה מתקיימת באנגלית. לעתים יש אפשרות לתרגום לעברית.

 

קבוצות הדרכה וימי עיון

לאורך השנה מוצעים לבוגרי הכשרה 1 ימי עיון בנושאים שונים, כמו גם קבוצות הדרכה והדרכה פרטנית. הלימוד החוויתי וההדרכה מאפשרים המשך העמקה ולמידה של המודל, שיפור עיקבי של המיומנויות והיכולות המקצועיות, וכמובן המשך התבוננות וצמיחה אישית שהם חיוניים תמיד לעבודת המטפל.