הכשרות מטפלים

 

הכשרת IFS ברמה 1 (הכשרה בלעדית – ההכשרה היחידה בארץ המוכרת ומאושרת על ידי המרכז הבינלאומי ועל ידי המייסד)

ההכשרה ברמה 1 במודל ה-IFS כוללת לימוד יסודי ומעמיק של התיאוריה והטכניקות שמציע המודל.
הלימוד הוא חוויתי והתנסותי, ונעשה במסגרת אינטימית ובטוחה. מסגרת זו מאפשרת למשתתפים, כחלק מתהליך הפנמת המודל, גם לעבוד על המערך הפנימי שלהם ולחוות תהליכים עמוקים של צמיחה והעצמה, ברמה האישית והמקצועית.

תכנית הלימוד היא התכנית הרשמית של מרכז ה-IFS  העולמי בשיקגו (IFS Institute), והיא מאושרת על ידי מייסד המודל ד"ר ריצ'ארד שוורץ. לבוגרים יינתנו תעודות סיום מטעם מרכז ה – IFS הבינלאומי בארה"ב.

למי מיועדת ההכשרה?

העבודה בגישת ה- IFS מתאימה לכל מי שעוסק בפסיכותרפיה, יעוץ ואבחון, באמצעים שונים כגון שיחה אמנות, תנועה, פסיכודרמה, דמיון מודרך, פסיכותרפיה גוף נפש ועוד. המודל יעיל בעבודה עם כל הגילאים ובכל ההרכבים – יחידים, זוגות, משפחות, קבוצות ואירגונים. ההכשרה מתאימה למטפלים מכל הסוגים והתחומים, ליועצים ארגוניים ותעסוקתיים, ומנחי קבוצות.

מה אומרים בוגרי ההכשרה?

  • "ההכשרה המקצועית איפשרה לי להבין ולהכיר את עצמי באופן עמוק יותר ואיפשרה לי לעזור למטופלים להחלים ולמצוא את כוחות הריפוי שבתוכם… אני ממליצה למטפלים בחום על ההכשרה המקצועית של ה-IFS ".

מ. ג. מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית, מדריכה מוסמכת

  • "לימוד המודל מאפשר הבנה והעצמה אישית ואפשרות לטיפול בתהליכי העברה והעברה נגדית. מעבר לכך הלימודים בהכשרה נעשים בקבוצה תוך אוירה מאפשרת ומקבלת ובכך יוצרים מעגל עוטף ותומך לו כולנו זקוקים כאנשי טיפול ויעוץ".

אורלי צדוק, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית ומדריכה, בעלת מכון לתכנון וניהול קריירה

מבנה ההכשרה

ההכשרה ברמה 1 נפתחת באיזור המרכז אחת לשנה או שנתיים וכן באזור ירושלים (בד"כ באנגלית). ההכשרה נפתחת בדרך כלל בסתיו לאחר החגים, ומסתיימת ביוני.
ההכשרה כוללת 12 מפגשים בני יום (בדרך כלל בימי שני) וכל מפגש בן 8 שעות לימוד (9:30-18:00 כולל הפסקת צהריים). מפגש הסיום הינו סדנה בת יומיים (בדרך כלל יום ראשון ושני). בקבוצה קבועה וסגורה. סך כל השעות: 96 שעות קלנדאריות (128 שעות אקדמיות).

כל תאריכי המפגשים ניתנים למשתתפים מראש.

ההכשרה מתגבשת כקבוצה קבועה וסגורה היוצרת סביבת עבודה ולמידה בטוחה ורציפה. הלימוד כולל שעות רבות של התנסות אישית ותירגול הנעשים בקבוצות למידה קטנות ואינטימיות ותמיד בנוכחותו של איש צוות מיומן.

יוזמות לקבוצות הכשרה

ארגונים, קבוצות מקצועיות או מוסדות לימודיים המעוניינים להציע לחבריהם את ההכשרה בקבוצה בלעדית, מוזמנים לפנות אלינו לתיאום.

המעוניינים במידע לגבי ההכשרה הקרובה מוזמנים ליצור איתנו קשר בכתובת המייל- info@ifs-israel.org

הכשרת IFS ברמה 2

הכשרת זו הינה קורס התמחות מתקדם בארבעה נושאים נבחרים. תכנית הלימודים, כמו ההכשרה ברמה 1, הינה התוכני הרשמית של מרכז ה- IFS העולמי: (IFS Institute) ובסיומה תינתן לבוגרים תעודת סיום מטעם המרכז.
הנושאים כוללים – טכניקות IFS  מתקדמות; עבודת IFS עם טראומה, עבודת IFS  עם התמכרויות ופוביות;  טיפול זוגי ומשפחתי לפי ה IFS; IFS ורוחניות ועוד. בהנחיית הכשרה זו משתתפים לעיתים מנחים בכירים המגיעים מארה"ב.

למי מיועדת ההכשרה
ההכשרה מיועדת לכל מי שהשלים את ההכשרה ברמה 1 בארץ  או בחו"ל.

מבנה ההכשרה

מקבץ של 5 ימים בסך כולל של 36 שעות קלאנדריות.
ההכשרה מתקיימת בעברית ובאנגלית

קבוצות הדרכה וימי עיון

לאורך השנה מוצעים לבוגרי הכשרה 1 ימי עיון בנושאים שונים, כמו גם קבוצות הדרכה והדרכה פרטנית. הלימוד החוויתי וההדרכה מאפשרים המשך העמקה ולמידה של המודל, שיפור עיקבי של המיומנויות והיכולות המקצועיות, וכמובן המשך התבוננות וצמיחה אישית שהם חיוניים תמיד לעבודת המטפל.