טיפול פרטני

טיפול פרטני בשיטת ה- IFS

רובנו מגיעים לטיפול בעקבות מצוקה כלשהי בחיינו. מצוקה אשר הכלים המצויים בידינו כבר אינם מצליחים להתמודד איתה באופן יעיל ומועיל.

מצוקות כאלה נגרמות לעיתים בגלל נסיבות חיים קשות שאינן תלויות בנו, ולעיתים הן תוצאה של החלטות ופעולות, שנעשו לאורך שנים, ואשר הובילו אותנו למקומות, להתנהלויות או לקשרים לא רצויים ולא מיטיבים עבורנו.

לעיתים המצוקה נגרמת כי אנחנו נמצאים בצומת של קבלת החלטות קשות ומבלבלות, ולעיתים המצוקה היא תוצר של טראומות ופצעי נפש אשר לא זכו לטיפול הולם ומאיימים כעת להכריע את מנגנוני ההתמודדות העייפים שלנו.

טיפול פרטני בגישת ה-IFS מאפשר למטופל לעבור תהליך ממוקד ואפקטיבי, אשר מצליח בזמן לא ארוך להביא להקלה ולהתבהרות. הגישה מתמקדת בהווה ובמצוקות הנוכחיות וההתעמקות בעבר נעשית רק במקומות בהם העבר משפיע ו"נוכח" בקשיים של ההווה.

ה-IFS הוא מודל חווייתי, כלומר משלב טיפול מסורתי של שיחה, עם התמקדות פנימית ועם מתן תשומת לב לחוויות גופניות ורגשיות עמוקות ולא מודעות.

מעבר לתובנות לגבי המצוקה וסיבותיה, הטיפול מאפשר חוויה של ריפוי והעצמה עבור המטופל, חיבור לכוחות הנפש העמוקים והחזקים ביותר שלו ויצירת מנהיגות פנימית שהשפעותיה הטובות וארוכות הטווח ניכרות בכל תחומי החיים ובכל הקשרים הבינאישיים של המטופל.

הטיפול יעיל למגוון רחב ביותר של בעיות כולל דיכאון, חרדה, משברי חיים, קשיים בקשרי זוגיות ומשפחה ועוד.

הטיפול מתאים לאנשים בכל הגילאים ומתאים גם לזוגות, משפחות וקבוצות.

מה אומרים מטופלים שחוו טיפול בשיטת ה-IFS

  • "הטיפול עזר לי למצוא כוחות ריפוי בתוך עצמי, שלא ידעתי על קיומם קודם. למדתי להכיר את המקום הפנימי שהוא ה"עצמי" העמוק שלי. מתוך המקום הזה למדתי להכיר את כל החלקים שלי ולעזור להם. לא ידעתי בעבר עד כמה אני יכול לסמוך על עצמי, כפי שאני יודע עכשו. הודות לידיעה הזו אני חושש פחות להתעמת ולהתמודד עם מצבים מאתגרים, אני יודע שהמנהיגות הפנימית שפיתחתי תנחה אותי. אני מרגיש נוכח יותר בחיי, מאוזן ומחובר..." ד.ל.

 

  • "התהליך הטיפולי שעברתי עימת אותי עם טראומות קשות בעברי, טראומות שניסיתי להדחיק במשך שנים אך הן השפיעו על חיי באינספור דרכים. הטיפול היה עדין אך יעיל ביותר. אני מרגישה שהגישה היחודית של ה-IFS איפשרה למטפלת שלי ללוות אותי לאורך תקופה ממושכת ולתת לי תקווה אמיתית גם ברגעים קשים מאוד. פצעי העבר עברו תהליך של ריפוי תוך כדי חיבור לכוחות נפש שלא היו נגישים לי עד אז. יש לי היום יכולת לנהל את חיי ממקום בריא ושלם יותר, מתוך אמונה בכוחותי ובערכי". ה.פ.

למציאת מטפל IFS באזור מגוריך