Oxandrolone – dystrofia mięśniowa

Oksandrolon

Oxandrolon to syntetyczny steryd anaboliczny, który naśladuje naturalnie występujący męski hormon płciowy testosteron.

Mozesz zamowic sterydy w najlepszych cenach pod linkiem https://sterydysklep.com/

Jak działa oksandrolon

Mechanizm działania oksandrolonu jest podobny do mechanizmu innych hormonów androgenowych, takich jak testosteron. Wiąże się z receptorami androgenowymi w cytoplazmie komórek mięśniowych. Kompleks androgen-receptor-okseandrolon następnie przemieszcza się do jądra i wiąże się z genami zawierającymi miejsca wiązania androgenu receptora, które promują transkrypcję kilku genów, których produkty białkowe są niezbędne do wzrostu mięśni, metabolizmu, naprawy i utrzymania.

W ten sposób oksandrolon może potencjalnie zapobiegać zwyrodnieniu mięśni u pacjentów z dystrofią mięśni, pomagając im utrzymać ich siłę i przedłużyć ich zdolność do chodzenia i wykonywania codziennych czynności.

Oksandrolon w badaniach klinicznych

Badanie pilotażowe zapisało 10 chłopców z dystrofią mięśniową Duchenne (DMD) w celu oceny wpływu trzech miesięcy leczenia oksandrolonu. Wyniki wykazały łagodną poprawę wyniku mięśni chłopców, co sugeruje, że oksandrolon może być korzystny w leczeniu DMD.

Sześciomiesięczne, randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie u chłopców z DMD nie wykazało znaczącej zmiany w średnim wyniku siły manualnej mięśni, w porównaniu z kontrolą placebo, ale chłopcy wykazali znaczną poprawę ilościowych testów mięśniowych. Sugeruje to, że leczenie oksandrolonu może pomóc w spowolnieniu osłabienia mięśni u tych pacjentów.

Inne badanie wykazało, że gdy czterech chłopców zdiagnozowanych DMD leczono 0.1 mg na kg masy ciała dziennie oksandrolonu przez trzy miesiące nastąpił znaczny wzrost szybkości syntezy białek mięśniowych. Analiza ekspresji genów ich próbek mięśni uzyskanych przed i po leczeniu wykazała spadek regeneracji mięśni po leczeniu oksandrolonu, prawdopodobnie w wyniku zmniejszenia zwyrodnienia mięśni.

Randomizowane, podwójnie zaślepione badanie kliniczne (NCT00027391) sprawdziło, czy leczenie albuterolem lub oksandrolonem, same, czy w kombinacji, przez 52 tygodnie może zwiększyć siłę i masę mięśniową u 160 pacjentów z dystrofilem facioscapulohumeralnym. Badanie rozpoczęło się we wrześniu 2001 r. I zostało ukończone w sierpniu 2004 r. Jednak wyniki nie zostały opublikowane.

Inne informacje

Oxandrolon nie jest obecnie zalecany do długotrwałego leczenia u pacjentów z DMD.

Wiadomości z dystrofią muskularną to ściśle witryna informacyjna i informacyjna o chorobie. Nie zapewnia porad medycznych, diagnozy ani leczenia. Ta treść nie ma być zastępcą profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Zawsze szukaj porady lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy opieki zdrowotnej z wszelkimi pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia. Nigdy nie lekceważ profesjonalnych porad medycznych ani nie opóźniaj się w poszukiwaniu jej z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie.